Не знаю, як проводять вечори нормальні люди, а ми з Валерією Дупак знову ганялися за граками й воронами (тобто шукали колективні ночівлі воронових птахів та проводили обліки їх чисельності). Як казав у моєму дитинстві мій тато у випадках, коли нас заносило незрозуміло куди (на полюванні чи риболовлі) і починався, наприклад, сніг з дощем, — „Народився б я дівчинкою, сидів би зараз вдома!“. Втім, щось пішло не так і вдома не сидиться і мені.

Спробувавши знайти попередні місця збору воронових, стало зрозуміло, що треба шукати місце основного збору. Тим більше, що на вулиці вельми прохолодно і довго стояти не цікаво. При спробі знайти основне скупчення, у нас з-під носа пішли дрібні, а оскільки в центрі будинки високі, куди вони відлетіли — хто ж його знає. І якщо 8 років тому кожен добовий міграційний потік був мені відомий, на сьогодні всі ночівлі в Києві змінили своє розташування і пошуки доводиться вести з нуля.

Наздоганяючи граків-«аутсайдерів», добігли до Михайлівського собору. Вже накрили сутінки, тож далі почалося найцікавіше. Протягом 20-30 хвилин на ночівлі воронові зазвичай заспокоюються і перестають подавати голос, а коли вони мовчать, їх так просто в темряві не знайдеш. Оскільки птахи полетіли на ночівлю кудись за Андріївську церкву, а в цей час кожна хвилина на рахунку, мені довелося згадати, а Лері набути навичок експрес-спуску крутим схилом бездоріжжям з урвищами, з ризиком провалитися в підземелля або засніжені люки незрозумілого призначення. Майже „звалившись“ по прямій зі схилів, ми встигли побачити, як шукана зграя злетіла і тихо зникла в темряві у невідомому напрямку.

Побродивши схилами, розлякавши місцевих безхатьків і собак, граків ми так і не наздогнали. Тож якщо вам хтось скаже, що „Знайти ночівлю воронових — то на раз плюнути, і взагалі, що там шукати — он же їх натовпи щовечора летять!» — плюньте тому в очі передайте, що я давно його чекаю.

Панів скептиків (а також співчутливих) запрошуємо приєднатися до фітнес-забігу „Дожени ворону“, а то дещо напружує самим розполохувати ночівлі й лякати місцевих в усіляких злачних місцях. Якщо що, наступне „тренування“ відбудеться в суботу. Загалом, „хочеш схуднути — запитай мене як!“

P.S. На фото — на небі не макові зернятка, а тисячні зграї воронових. Розвивайте уяву.

Воронові летять на ночівлю

Воронові летять на ночівлю

Воронові летять на ночівлю

Воронові летять на ночівлю

Календар

Жовтень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

HANDMADE від науковців