Нотатки

Нещодавно опублікували моє інтерв’ю для WoMo про дітей в експедиціях, почитати його можна нижче, або ж безпосередньо на сайті за посиланням на веб-сайті WoMoWoMo.

В полях: Зачем брать детей в походы и экспедиции. Опыт зооархеолога Евгении Яниш.

 

Для многих рождение ребенка становится поворотным моментом, полностью меняющим уклад их жизни. Но иногда дети органично вливаются в уже сложившийся уклад, что позволяет им получить новые навыки. Пятнадцатилетняя Саша и шестилетняя Ксюша ходят в экспедиции со своей мамой, орнитологом Евгенией Яниш, с раннего детства. В интервью WoMo Евгения рассказала, как сочетать деятельность архезоолога с воспитанием детей и какие моменты нужно учитывать, когда берешь ребенка в полевые условия.

В полях: Зачем брать детей в походы и экспедиции. Опыт зооархеолога Евгении Яниш

Українські жінки-науковці рекомендують науково-популярні книжки, які будуть цікаві для всієї родини! Детальніше нижче, або за посиланням: Блискуче: 15 книжок, які радять українські науковиці.

 

Адекватне розуміння світу неможливе без його знання. Блискучі жінки в українській науці радять пізнавальні книжки з різних сфер знань для різних вікових груп читачів. Математика, біологія, хімія, фізика, астрономія — починайте ближче знайомитись з оточуючим світом та долучайте до цієї захопливої пригоди дітей.

#Щотакематематика?

Кузько Кузякін, «Талант»

Олена Ванєєва, кандидатка фізико-математичних наук, старша наукова співробітниця Інституту математики НАН України: «Нарешті в Україні з`явилась популярна книжка про математику українською мовою, та ще й написана українським автором, а не перекладена з інших мов. Автор зібрав чимало математичних цікавинок та історичних фактів, що трошки підіймають завісу над таємничим питанням #щотакематематика? Чи знали ви, що коло можна намалювати без циркуля, використовуючи лише лінійку, або те, що математику використовують для створення музичних композицій? І що то за задачі, за розв`язання яких обіцяють нагороду в мільйон доларів? Якщо ні, то читайте книжку Кузька Кузякіна «#щотакематематика?»! Окрім цікавих фактів в книжці можна знайти і веселі задачки (тільки не звіряйтесь з правильними відповідями, бо принаймні одна з них невірна). Думаю, що видання зацікавить не тільки дітей, починаючи з сьомого класу, але й батьків.»

Нещодавно опублікували моє інтерв’ю для WoMo, почитати його можна нижче, або ж безпосередньо на веб-сайті WoMo.

 

Євгенія Яніш: «Минуле тварин – це літопис, завдяки якому ми можемо запобігти помилкам у майбутньому»

Про орнітологію, археозоологію та проблеми науки в Україні

 

Євгенія Яніш

Популяризувати науку та зробити її привабливою для бізнесу та інвестицій – таку мету ставить перед собою конференція INSCIENCE, що пройде в Києві 13 і 14 вересня. Її організатори впевнені, що за наукою та інноваціями майбутнє, без якого країна не зможе розвиватися. Проте донести цю ідею без активної популяризації та руйнування стереотипів навколо роботи науковців сьогодні в Україні доволі складно. Тієї ж думки і Євгенія Яніш – кандидат біологічних наук і молодший науковий співробітник Інституту зоології ім. Шмальгаузена. Вона спеціалізується на орнітології та археозоології, і загалом присвятила науці понад 20 років свого життя. В інтерв’ю WoMo Євгенія розповіла про те, чим її робота схожа на професію криміналіста, чому з раннього віку вона бере своїх дочок у наукові експедиції, та що не так з наукою в Україні і як це можна виправити.

Завершилася ще одна моя експедиція до Ольвії. "Щаслива" — правильна назва. Старі друзі і нові знайомства, місця, близькі поколінням ольвіополітів. До Ольвії добре приїжджати своєю компанією. Правда, половину компанії, якою ми приїхали, мені довелося спочатку народити :) Стародавній вівтар на теменосі, загадкові фігури навколо музею-телеграфу, джерело Фармаковського. Посвяти, багаття і лиман. Я сподіваюся, що ще повернуся.

Далі трохи світлин з експедиції

21-22 липня відбувся Другий Всеукраїнський мисливський форум на базі мисливсько-спортивного комплексу „Сокіл“. Враження — найпозитивніші! У порівнянні з минулим роком людей було менше, але атмосфера була дуже тепла. Відбувся круглий стіл, на якому були присутні 11 експертів (представники науки, держслужбовці та члени громадських організацій). Як і планувалося, обговорили найбільш важливі і актуальні на сьогодні теми для мисливства і мисливського господарства. З найбільш гострих проблем в першу чергу виділили активність псевдоекологів, зокрема Борейко, на другому — дуже високий рівень браконьєрства і недостатню з боку мисливців популяризацію мисливства. До речі, я говорила в тому числі і про те, що наша група активно працює в цьому напрямку і за нашою ініціативою була створена група „Життя мисливців“.

Одностайно дійшли висновку, що всім мисливцям необхідно максимально об'єднуватися для вирішення озвучених проблем. Інакше з ініціативи псевдоекологів в Україні полювання закриють на 25 років, а після закінчення цього терміну відроджувати вже буде нічого і в першу чергу нікому, оскільки виросте покоління, далеке від полювання і урвуться традиції і вміння, що передаються з покоління в покоління.

Календар

Липень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

HANDMADE від науковців